Dekorasyon Fikirleri

02 Kasım 2019

Dekorasyon mekanlarımız güzelleştirmek adına önemlidir. Ev ve ofislerimizi daha yaşanılabilir hale getirmek ve güzel göstermek adına farklı dekorasyonlar ile değiştirmekteyiz. Evinizi sıfırdan değişime sokmak için yüksek bir bütçeye ve profesyonel yardıma ihtiyaç vardır. Lakin tamamen dekorasyona sokmak yerine en sık kullandığınız alanlardan ufak değişimler ile başlayabilirsiniz. Dekorasyon modası giyim gibi sürekli değişmektedir. Tabii ki buna ayak uydurmak biraz zorlayıcı olsa gerek. Şiddetle değişmesi gerektiğini düşündüğünüz odanızı veya bahçenizi, balkonunuzu seçtiniz. Daha sonra yapmanız gereken en önemli şey kafanızda belirlediğiniz odanıza uygun dekorasyon örneklerini incelemeniz gerekmektedir.

Bütçenize ve değişime uğrayacak alanınıza göre uygun beğendiğiniz bir örneği uygulayabilirsiniz. Duvar renklerinden, yerlere uygulanacak sıvama yöntemleri, modern mobilyalar, perdeler gibi bir çok eşyayı renk uyumlarını yakalayarak dekorasyona başladınız. Bütçenize göre size uygun olan ürünlerden seçtiniz lakin burada önemli nokta parça parça alınan ve daha sonra kombin yapmaya çalışılan eşyalarda dır. Kesinlikle bütün olarak almaya dikkat edin. Çünkü siz tam anlamıyla diğerine uygun olanı seçecek kadar araştırma yapma şansınız olmaya bilir veya yakışır dediğiniz ürünün birbiri ile bağımsız olmasına yol açabilir . O yüzden takım olarak almaya bakmalısınız.

Ağır eşyaları bitirdik ve sıra en keyifli bölüme geldi bütünleyici dekoratif objelerimize. Peki bunlar nelerdir ; ayna modelleri, cam ürünler, biblolar, abajurlar, mumlar, tablo modelleri bu böyle uzar gider biz en önemli olanları konu alalım. Aynalar uzun süredir vazgeçilmeyen dekoratif objelerin başında gelmektedir. Bayanların şiddetle talep ettiği aynalar bir çok tarzda evlerde şekillenmektedir. Duvarlara ayna giydirmek son yıllarda sıkça görünmektedir. Ayna olarak dresuar modelleri, aynalı tv ünite modelleri gibi odanıza uygun olanı seçmeniz evinizi güzelleştirecektir.

Salon tablosu na yani kanvas tablo seçeneğine gelecek olursak hem sanatsal, hemde dekoratif bir ürün olduğundan ötürü evlerde dikkat çekici bir unsur olacaktır. Duvar tabloları çok fazla çeşit barındırdığından dolayı her zevke ve her tarza hitap etmektedir. Kanvasları çerçeveli tablo olarak veya ayna çerçeveli olarak farklı modellerde satın alabilirsiniz. Kanvas tabloda kalite baskıyla anlaşılabilmektedir. İyi bir beze basılan baskı ve yüksek çözünürlükteki baskı kalitesi ile göze daha hoş gelmektedir.