Ev Ve Ofis Dekorasyonu

08 Aralık 2019

Yaşam alanlarımızı güzel ve huzurlu olması mutluluğumuz için önemli bir detaydır. Her güzelliğin bir bedeli olduğu gibi tabii ki de bununda bir bedeli mevcut. Fakat herkes bütçesine göre güzel değişimler yaparak mekanlarını değiştirebilmektedir. Kısıtlı bütçesi olan için en çok vakit geçirdiği alanlardan başlaması doğru olandır. Bir alanı seçtik ve oranın değişmesi için karar kıldık bütçemizide ayarladık. Daha sonra biraz internette dekorasyon örneklerini gezerek kafanızda bir kaç modelin şekillenmesini sağlayalım. Araştırma yaparken eşyalara takılmadan model ve alan kullanma detaylarını gözden geçirmelisiniz.

Dekorasyonun temel parçaları tarz ve renk kombinasyonudur. Tarzımız ne olursa olsun bütün eşyalarımız aksesuarlarımız ona uygun ve o doğrultuda gitmelidir. En çok yapılan yanlış çok beğenilen bir eşyanın güzel olup alınması ama sonucunda evdeki eşyalarla bütünleştiğinde o güzelliği eve gelene kadar olmaktadır. Oturma gruplaları, tv üniteleri ve halı gibi temel parçaları tamamladıktan sonra sıra en eğlenceli bölüm aksesuarlara gelmektedir. Bir bayan düşünün ne kadar güzel olursa olsun aksesuarsız sade ve alımdan uzaktır. Evimizide bu örnekten pay biçerek dikkat çekici ve şık bir görünüm elde etmek için ufak ve etkili detaylara girelim.

Abajurlar, biblolar, saksılar, sarkıtlar, dekoratif aynalar, kanvas tablo ve yağlı boya tablo olarak aklımıza gelen en temel parçalar bunlardır. Tabikide bunları seçerken evinize yer için uygun olanı sizler belirleyeceksiniz. Ayna evlere geniş bir etki ve pırıl pırıl bir görünüm katmaktadır. Bir duvarınızı tamamen modern bir aynayla kaplatarak muazzam bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Gelelim bir diğer duvar süsümüz tablolara çok yaygın ve etkili aksesuar parçalarından biridir. Yağlı boya ve kanvas tablo olarak ayrılmaktadır. Biri tamamen orjinal sanatçılar tarafından fırça ile yapılırken diğeri dijital baskı makinesi ile üretilmektedir. Kanvas tablo ve yağlı boya tablo yapıldıktan sonra ahşap kasnaklara gerilerek duvarlara rahatlıkla asılmaktadır.

Abajur ve biblo gibi minik ürünler ise evlerde olmazsa olmazdır. Bunlara büyük mumlar ve çerçeveleride katabiliriz. Aslına bakarsanız çeşit olarak çok fazla seçenek var lakin bunlar sizlerin görsel zevkinizle birleşerek güzel bir etki yaratmaktadır. Biraz araştırma ve bilgi sahibi olarak profesyonel dekorasyonlar ile yarışabilirsiniz.Hayal gücünüzü geniş tutarak ve ürün araştırmasıyla güzel dekorasyonlara sahip olmak çok zor değil...